Europa Wiadomości

Angielskie czasopismo medyczne rezygnuje z słowa “kobieta” na rzecz “osoby w ciąży”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal medianarodowe.com New England Journal of Medicine rezygnuje z używania terminu „kobieta”, pisząc w swoim obszernym artykule o „osobach w ciąży”.

W artykule „Wstępne ustalenia dotyczące bezpieczeństwa szczepionek mRNA Covid-19 u osób w ciąży” kilkunastu autorów, z których wszyscy są lekarzami, zgodnie odrzuca słowo „kobieta”. Wszyscy twórcy piszą jedynie o „osobach”. Wiadomo, iż wiele kobiet spodziewających się dziecka zostaje zaszczepionych, jednak kwestia bezpieczeństwa w tej sprawie wciąż pozostaje sporna.

„Wiele ciężarnych kobiet w Stanach Zjednoczonych otrzymuje szczepionki RNA (mRNA) przeciwko koronawirusowi 2019 (Covid-19), ale dane na temat ich bezpieczeństwa w ciąży są ograniczone”. Mimo tak oczywistych i fundamentalnych faktów, autorzy artykułu uznali, iż nazywanie kobiet w ciąży kobietami jest… nieistotne. Jak zauważa PM, jest to powszechny trend w medycynie. Coraz częściej słowo „kobieta” zastępowane jest mianem „osoba z macicą” lub inną, dehumanizującą formą, „inkluzywną” choćby dla transseksualistów. Stąd zapewne popularność sformułowania użytego w artykule.

„Jednak New England Journal of Medicine angażuje się w tę fantazję. Jeśli mówią „osoba”, obejmują tym określeniem również osoby z żeńskim układem rozrodczym, które zaszły w ciążę, ale „nie są zgodne z płcią” – czytamy. Pod pozorem bycia „inkluzywnym”, medyczne pismo dehumanizuje ciężarne kobiety. „Kobiety w ciąży wiedzą, że są kobietami i wiedzą, że mają żeński układ rozrodczy” – podsumowuje PM.

Żałosne…

Źródło: medianarodowe.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!