Wiadomości

Andrzej Gwiazda: Adamowicz nie chce obecności wojska na Westerplatte, bo to może się Niemcom nie spodobać

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– On w zasadzie od lat pielęgnuje granicę: tu jest Wolne Miasto Gdańsk, a tu Rzeczpospolita Polska. Teraz nie chce obecności wojska na Westerplatte, bo to może się Niemcom nie spodobać, bo przez nasze wojsko mieli utrudnienia w podboju Polski. Przypomnę, że na którąś rocznicę obchodów zaproszono również załogę niemiecką i jeden z ówczesnych żołnierzy powiedział: „Gdyby Polacy się nie bronili, to nie musielibyśmy ich zabijać”. I tu o to chodzi. Nie mamy Niemcom przypominać, że mieli z polskim wojskiem kłopoty – powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl o prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, Andrzej Gwiazda.

Legendarny działacz opozycji antykomunistycznej z czasów PRL przypomniał w tym kontekście działalność byłego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej, który cieszył się pełnym poparciem prezydenta Adamowicza. Odniósł się też do dziwnych powiązań biznesowych prezydenta Gdańska.

– Tę politykę, którą prowadzi Adamowicz określiłbym jako połączenie neoliberalizmu ze zdecydowanie wrogim stosunkiem do państwa polskiego. Praktyka III RP pokazała, że w Polsce samorządowcy raczej traktują swój wybór przez miejscową społeczność jako fuchę i synekurę. To robienie biznesu na swoich wyborcach – stwierdził Gwiazda.

– Tutaj obraz jest jasny, w Polsce jest całe mnóstwo zawistnych wrogów państwa polskiego. Wystarczy cofnąć się w czasie. Donald Tusk, jako wiceprzewodniczący Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego we wczesnych latach 90. wystąpił na zjeździe tego zrzeszenia z programem, gdzie mówił, że Pomorze musi uzyskać autonomię na zasadzie własnego rządu, parlamentu, pieniądza i armii. Przez wiele lat mówiono o naszych małych ojczyznach i regionalizacji. Przypomnijmy, że prezydent Słupska wydał nawet akt poddania miasta władzy królowej duńskiej. I nic mu za to nie zrobiono, wszyscy udali, że to taki głupi żart. To nie był głupi żart, na tym głupim żarcie rosną później Adamowicze – dodał współtwórca „Solidarności”.

Cały wywiad:
https://wpolityce.pl/polityka/407453-gwiazda-o-adamowiczu-chce-przypodobac-sie-niemcom

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!