Europa Polska Świat Wiadomości

Amerykańskie media o wizycie Donalda Trumpa w Polsce: “USA będzie chciało oprzeć swoją politykę w Europie o chrześcijańską Polskę”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wygłoszone wczoraj przemówienie na Placu Krasińskich przez Donalda Trumpa jest szeroko  komentowane w zagranicznych mediach.

Prezydent USA w swojej przemowie jawnie nawiązywał do problemów, które trapią Unię Europejską, takich jak nielegalna imigracja. Stoję tu, bo chcę dać przykład tym, którym potrzeba motywacji do obrony naszej cywilizacji – mówił Trump

W jego przemówieniu nie zabrakło też wątku wolnościowego. Po obu stronach Atlantyku, nasi obywatele stawiają czoło jeszcze jednemu zagrożeniu, ale takiemu, które możemy ściśle kontrolować. To zagrożenie jest dla niektórych niewidoczne, ale Polakom bardzo dobrze znane. To pełzająca rządowa biurokracja, która pozbawia naród żywotności i bogactwa – dodawał Prezydent USA.

CNN pisze po wizycie Donalda Trumpa, że Prezydent USA przedstawił jednoznaczną wizję zachodu, która zmartwi lewicowych polityków. Jako najważniejszą część wystąpienia Trumpa przytoczono pytanie o to, czy zachód ma w ogóle wolę by przetrwać. Z kolei FOX News podkreśla wagę historycznych aspektów w przemówieniu Trumpa. Stacja nazwała także niedyplomatycznym atakiem słowa o rywalu, czyli CNN, którą Prezydent nazywał „fake news”.

Podobnie jak CNN, także i Breitbart wyróżnia pytanie o wolę przetrwania wśród krajów Zachodu. Portal porównał wystąpienie Trumpa także do tego, które wygłosił niegdyś Reagan, zdaniem dziennikarzy USA będzie chciało oprzeć swoją politykę w Europie o chrześcijańską Polskę.

Washington Post natomiast pisze o wizycie Trumpa w Polsce jako o złamaniu dotychczasowych norm. Gazeta podkreśla, że prezydent w trakcie wizyty atakował CNN, swojego poprzednika, a także powątpiewał we własne służby. Donald Trump miał przełamać dotychczasowe niepisane zasady Białego Domu.

New York Times zwrócił uwagę na pochwały dla Polski ze strony Trumpa, który mówił o tym, że nasz kraj nie dał się złamać i zawsze stał na straży zachodniej cywilizacji. Jednak już dalej przywoływane są argumenty, których używa nasza totalna opozycja. NYT zarzuca Polsce naruszanie trójpodziału władzy, łamanie wolności prasy i praw kobiet.

Zdaniem Info Wars przemówienie Trumpa spełniło najgorsze oczekiwanie islamistów i lewicowców. Podsumowując słowa Prezydenta USA Dan Lyman stwierdza, że Polskie chrześcijaństwo jest kluczem do zwycięstwa z dżihadystami. Zauważono także, że przemówienie Trumpa było przerywane licznymi brawami i okrzykami.

Źródło: wolnosc24.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!