Świat Wiadomości Wiara

Amerykański kongresmen grozi biskupom, którzy nie chcieliby mu dać Komunii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal pch24.pl amerykański kongresmen Ted Lieu deklaruje, że jest katolikiem, który popiera aborcję, antykoncepcję, in vitro, rozwody i homomałżeństwa. Domaga się przy tym od biskupów, by udzielali mu Komunię świętą i nieledwie grozi im, jeżeli nie chcieliby tego uczynić.

Ted Lieu to demokrata z Kalifornii. Polityk twierdzi, że jest katolikiem. Postanowił jednak stanąć w obronie tych osób, które wyznają skrajnie niekatolickie poglądy, a jednocześnie chcą przyjmować Komunię świętą. To reakcja na decyzję biskupów USA, którzy podczas niedawnego zebrania plenarnego postanowili opracować dokument w sprawie Komunii świętej i warunków koniecznych do jej godnego przyjmowania, zwłaszcza w kwestii nauki o ochronie życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci.

„Droga Konferencjo Episkopatu, jestem katolikiem – i popieram antykoncepcję, prawo kobiet do wyboru [tj. mordowanie dzieci poczętych – red.], leczenie niepłodności [tj. manipulacje in vitro – red.], prawo ludzi do rozwodów, prawo do jednopłciowych małżeństw” – napisał na Twitterze polityk. „Gdy następnym razem pójdę do kościoła, spróbujcie odmówić mi Komunii” – dodał. Stwierdził też, że biskupi są „hipokrytami”, bo nie odmawiają Komunii byłemu prokuratorowi generalnemu Williamowi Barrowi, mimo że ten popiera karę śmierci.

Sam Ted Lieu głosuje regularnie za wszystkimi ustawami proaborcyjnymi; popiera też zmuszanie podatników do finansowania zabijania dzieci nienarodzonych.

I co zrobi? Pomacha flagą LGBT a potem się rozpłacze?

Źródło:pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!