Świat Wiadomości

Amerykańska firma produkująca zabawki chce wyprodukować figurki żołnierek…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com „The New York Times” rozpływa się nad 6-latką, która ma zmienić amerykański rynek zabawkarski. Wszystko za sprawą… żołnierek.

Żołnierzyki są znane od lat 30. XX w. i wciąż cieszą się ogromną popularnością. Jak podkreśla gazeta, istnieją wersje ołowiane, drewniane, plastikowe, ale „praktycznie w stu procentach, wszystkie mają męskie cechy”.

„Dlaczego nie robicie kobiet żołnierzyków, mama mojej koleżanki też jest w armii!! Dlaczego więc takich nie robicie? Widziałam różowe żołnierzyki, ale to też nie są dziewczyny, a ludzie w wojsku nie noszą różowego. Proszę, czy możecie zrobić żołnierzyki, które wyglądają jak kobiety? Bawiłabym się nimi każdego dnia i moi koledzy i koleżanki też” – gazeta cytuje list 6-letniej Vivien do firm zabawkarskich, który wysłała jej mama.

Mama dziewczynki zaproponowała jej, żeby napisała list do amerykańskich firm produkujących zabawki i zwróciła im uwagę, że… ich produkt nie przystaje do XXI wieku.

Oczywiście po tym, jak nakręcono ten temat w amerykańskich mediach, znalazł się producent, który zapowiedział produkcję „żołnierek”.

Myślicie, że naprawdę do tego dojdzie? Jaki chłopiec będzie chciał się bawić “żołnierkami barbie”?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!