Świat Wiadomości

Amerykańska drużyna futbolowa “Washington Redskins” zmienia nazwę bo… rasizm

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak zawiadamia portal nczas.com nana drużyna Washington Redskins, który gra w lidze futbolu amerykańskiego Dywizji Wschodniej NFC, zmieni nazwę. Uznano, że w czasach walki z rasizmem nazwa się źle skojarzy. Co ciekawe w ankiecie przeprowadzonej jeszcze w 2019 r. wśród Indian, bardzo duża część rdzennych Amerykanów zadeklarowała, że ​​są z tej nazwy „dumni”.

13 lipca Washington Redskins ogłosiła komunikat prasowy,w którym oznajmiono, że nazwa i logo przedstawiające twarz Indianina zostaną zmienione z powodu „konotacji rasistowskich”. Nie jest specjalną tajemnicą, że naciski i presję na ligę NFL poczynili w tej sprawie jej główni sponsorzy, czyli firmy Nike i FedEx.

Nowej nazwy jeszcze nie podano, ale druŻyna z Waszyngtonu powinien zachować swoje tradycyjne złote i fioletowe kolory. Naciski na Redskins miały także ze strony własnych sponsorów. 87 inwestorów i akcjonariuszy podpisało petycję domagającą się zmiany nazwy.

FedEx, który jest właścicielem praw nazwy stadionu do 2025 r., żądał zmiany nazwy przed rozpoczęciem sezonu 2021 NFL Nike przestało sprzedawać akcesoria drużyny i usunęło ich ofertę ze swojej strony internetowej. Zmianę nazwy wsparł też burmistrz Waszyngtonu.

Z pewnością owe firmy i politycy wiedzą lepiej, co obraża Indian. Rzeczywiście od kilku lat „postępowe” stowarzyszenia krytykowały nazwę „Czerwonoskórych”, jako „zniewagę rasistowską”. W sierpniu 2019 r. Washington Post przeprowadził ankietę wśród rdzennych Amerykanów, aby dowiedzieć się, co sądzą o tej nazwie.

Gazeta nie opublikowała pełnych wyników sondażu, ale wyszło jej, że ​​„większość ankietowanych” była z tej nazwy dumna. Podobny sondaż z 2016 r. wykazał, że ​​tylko 9% rdzennych Amerykanów poczuło się urażonych nazwą Redskin, a 90% było z niej zadowolonych.

Tym razem lewicowi agitatorzy wsparci biznesowym lobby wspierającym „polityczną poprawność” osiągnęli swoje… Jeszcze jedno poddanie się „antyrasistowskiej” tyranii.

Już od jakiegoś czasu pojawiały się informacje o zmianie nazwy przez “czerwonoskórych”.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!