Wiadomości

Amerykanie zaatakowali systemy rakietowe Iranu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Stany Zjednoczone, które przygotowują nowe sankcje przeciwko Iranowi po zniszczeniu przez Teheran drona amerykańskiego, według amerykańskich mediów przeprowadziły cyberataki na irańskie systemy wyrzutni rakietowych i ośrodek szpiegowski w tym kraju.

Prezydent Donald Trump, który w piątek w ostatniej chwili odwołał atak na Iran, wydał zgodę na odwet w postaci cyberataków na systemy obrony irańskiej – potwierdziły w sobotę Washington Post i Yahoo!News.

Według Washington Post, jeden z cyberataków dotyczył komputerów używanych do kontroli wyrzutni rakietowych. Z kolei Yahoo podał, że drugi atak komputerowy nastąpił w sieć szpiegowską monitorującą przepływ statków w cieśninie Ormuz.

Amerykańska gazeta napisała, że z propozycją tych działań, planowanych od tygodni, będących odpowiedzią na ataki na okręty przepływające przez cieśninę Ormuz, wystąpili wojskowi USA.

W Iranie agencja prasowa Fars poinformowała w niedzielę, że Teheran nie zareagował jeszcze oficjalnie na doniesienia prasy amerykańskiej.

Nie jest „jeszcze jasne czy faktycznie cyberataki zostały przeprowadzone, czy nie” – podała Fars, sugerując, że informacje amerykańskich mediów mogą być „blefem na użytek opinii publicznej i poprawy reputacji Białego Domu” po zniszczeniu drona.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!