Wiadomości

Amerykanie nie wycofują się z Kuwejtu, to był atak hakerski

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Konto twitterowe Kuwejckiej Agencji Medialnej padło wczoraj ofiarą celowych działań hakerskich. Na oficjalnym profilu agencji pojawiła się nieprawdziwa informacja odnośnie fałszywego oświadczenia ministra obrony Kuwejtu o wycofaniu sił amerykańskich z Kuwejtu.

Wczoraj na oficjalnym koncie Kuwejckiej Agencji Medialnej (KUNA) została umieszczona nieprawdziwa informacja, zgodnie z którą minister obrony Ahmad Al-Mansour Al-Sabah wydał oświadczenie o rychłym wycofaniu się amerykańskich wojsk w ciągu trzech dni. Informacja mogła mieć niezwykle ważne znaczenie w związku z ostatnimi wydarzeniami i eskalacją konfliktu na linii USA-Iran. KUNA jeszcze wczoraj kategorycznie zaprzeczyła doniesieniom o prawdziwości oświadczenia.

Oświadczenie w tej sprawie wydał Tareq Al-Mizrem rzecznik rządu, który ogłosił wczoraj krótko, że przyczyną pojawienia się nieprawdziwej informacji było włamanie na konto agencji. Minister informacji Mohammad Al-Jabri ogłosił także w oświadczeniu odnośnie incydentu, że utworzony zostanie niezależny komitet w celu zbadania publikacji fałszywej informacji. W skład tego komitetu mają wejść przedstawiciele kilku departamentów.

W oficjalnym oświadczeniu również agencja, która padła ofiarą działań, raz jeszcze poinformowała czytelników o incydencie oraz, że będzie dociekać swoich praw przez sądem względem osoby, która stoi za włamaniem i umieszczeniem nieprawdziwej informacji.

/cyberdefence24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!