Wiadomości

Ambasador USA groziła Polsce? Tak twierdzą posłowie PO

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ambasador USA Georgette Mosbacher ostrzegła posłów w Sejmie, że „ustawy zagrażające wolności mediów w Polsce” będą miały negatywne konsekwencje, w tym na zniesienie obowiązku wizowego dla Polaków. Tak przynajmniej twierdzi posł PO Mirosława Nykiel, która powołuje się na słowa ambasador Mosbacher.

Oczywiście – mówiąc o wolności mediów, pani ambasador miała mieć na myśli niczym nieskrępowany dyktat zagranicznych korporacji, które starają się za pomocą będących w ich rękach tub propagandowych narzucać Polakom, jak mają myśleć i jak winni postępować. Z wolnością tyle ma to wspólnego

– Ambasador powiedziała, że wolność mediów to w USA świętość – powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka PO Mirosława Nykiel.

Słowa te paść miały podczas środowego spotkania Mosbacher z Zespołem Parlamentarnym Polska-Stany Zjednoczone. Była to pierwsza wizyta nowej ambasador w Sejmie. Jak powiedziała WP wiceprzewodnicząca zespołu Mirosława Nykiel, spotkanie było „bardzo ciekawe”, a dyplomatka dała się poznać jako „bardzo konkretna” i dynamiczna; Mosbacher miała stwierdzić, że nie lubi dyplomatycznego języka i będzie go ograniczać.

– Pani ambasador zwróciła uwagę na wolność mediów i powiedziała, że to święte w Stanach Zjednoczonych. Pytała o ustawę ograniczającą wolność mediów i powiedziała, że absolutnie nie będzie na to zgody ze strony USA i nie doprowadzi to do niczego dobrego jeśli chodzi o stosunki polsko-amerykańskie i nastawienie Kongresu. Powiedziała to zaraz po tym, jak mówiła o wizach. Zrozumiałam więc, że dla niej te sprawy są ze sobą połączone – powiedziała posłanka PO.

/wp.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!