Polska Wiadomości Żydzi

Ambasador Izraela wściekły za warszawski marsz solidarności z Palestyńczykami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Warszawie odbyła się demonstracja solidarności z Palestyńczykami, której uczestnicy wymachiwali transparentami i skandowali hasła potępiające żydowskie ludobójstwo w Gazie.

Ambasador Izraela Yacov Livne nie był z tego powodu zadowolony. Przywykł wszak do całkowicie wiernopoddańczej postawy wobec Żydów, zarówno władz warszawskich, jak i zwykłych Polaków. To, że w Polsce można znaleźć chętnych do demonstrowania solidarność z ofiarami żydowskich nazistów, to jednak nie wszystko. Żydów boli przede wszystkim brak reakcji polskich władz, które według nich powinny takie wydarzenie zablokować.

Ambasador Izraela w Polsce potępił marsz ze względu na „rażący antysemityzm”, wskazując na jeden z plakatów z napisem „Utrzymuj świat w czystości” obok wizerunku izraelskiej flagi wyrzucanej do kosza.  Ambasador zaatakował polskie władze, które pozwoliły na ten przemarsz i nie aresztowały wrażych antysemitników.

W odpowiedzi oczywiście doszło do standardowego płaszczenia się przed Izraelem. Plakat został skrytykowany przez wiceministra Jabłońskiego. “To absolutnie nie powinno mieć miejsca. Transparenty wzywające do nienawiści ze względów narodowościowych / etnicznych to złamanie prawa – i podstawa do rozwiązania zgromadzenia” – napisał na X.

NASZ KOMENTARZ: Czy Żydzi myśleli, że ogłupili już wszystkich i za swoje zbrodnie na ludności cywilnej czekają ich same pochwały i wyrazy solidarności? Jeśli tak, srogo się pomylili. Przynajmniej w Polsce,nie wszyscy jeszcze stracili rozum i godność człowieka.

Polecamy również: Na odchodne, zdrajcy z PiS podpisali zgodę na odejście od paliw kopalnych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!