Wiadomości

Amazon usuwa książki krytykujące ideologię gender

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Dwóch autorów boryka się w ostatnim czasie z cenzurą w Amazonie. Ich książki, krytyczne wobec gender, zawierają podobno „treści uważane za obraźliwe” – donosi portal dorzeczy.pl.

Nikogo już nie dziwi cenzura w mediach społecznościowych. Wystarczy opublikować post niezgodny z oficjalnym lewicowym status quo, aby otrzymać automatyczną wiadomość informującą, że złamaliśmy „standardy społeczności”. W ślady Facebooka i Twittera idzie gigant handlu internetowego – Amazon.

Amerykańska Catholic News Agency dotarła do autorów książek, które zostały usunięte z oferty Amazona, ponieważ zawierały poglądy przeciwne ideologiom gender i LGBT.

Maria Keffler jest autorką przewodnika dla rodziców chcących nie popaść w konfuzję w świecie, w którym coraz bardziej narzuca się ideologiczne narracje. Książka „Desist, Detrans, & Detox: Getting Your Child Out of the Gender Cult” pojawiła się w sprzedaży 7 lipca, jednak w niespełna tydzień zniknęła, jak twierdzi autorka – bez uprzedzenia o podjęciu takiego kroku ze strony Amazona. Z odpowiedzi na skargę dowiedziała się, iż publikacja zawiera „treści uważane za obraźliwe”.

– Chciałabym wiedzieć, czy ktoś w Amazon rzeczywiście ją przeczytał, i chciałabym, aby wskazali co konkretnie w książce uważają za problematyczne – upomina się Keffler.

Wcześniej z podobnym potraktowaniem spotkał się Ryan T. Anderson, autor książki „When Harry Became Sally: Responding to the Transgender Moment” krytykującej lobby transseksualne.

Na usunięcie książki zareagowało czterech republikańskich senatorów, wysyłając list do prezesa Amazona, Jeffa Bezosa. Z odpowiedzi wiceprezesa ds. polityki publicznej Briana Husemana dowiadujemy się, że firma „zdecydowała się nie sprzedawać książek, które przedstawiają tożsamość LGBTQ+ jako chorobę psychiczną”.

Odwołania i listy nie przyniosły skutku, a książki nie zostały przywrócone do sprzedaży.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!