Felietony

Alternatywne rzeczywistości Wołyńskiego Polesia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Rzucam okiem, co tam pisze policja Obwodu Rówieńskiego, po czym zaglądam, co z kolei piszą na stronie poszukiwaczy bursztynu i… widzę dwie akternatywne rzeczywistości.

Oto policja informuje, jak to skutecznie walczy z nielegalnym wydobyciem bursztynu. Tylko wczoraj w wyniku skutecznych działań policji udało się zlokalizować i skonfiskować cztery motopompy, wykorzystywane w tym nielegalnym procederze. O sukcesach policji doniesiono z rejonów berezieńskiego, dubrowickiego i sarneńskiego.

„Około godziny trzeciej w nocy funkcjonariusze kompanii specjalnego przeznaczenia policji w masywie leśnym niedaleko wsi Linczyn odkryli zrobioną własnoręcznie motopompę” – czytamy w komunikacie.

Zaledwie po godzinie oddziały specjalne policji Obwodu Czerkaskiego, która pełnią służbę na rzecz sztabu operacyjnego, który zajmuje się przeciwdziałaniem nielegalnemu wydobyciu bursztynu, we współpracy z pracownikami straży leśnej w pobliżu wsi Czeremel dopadli kolejną motopompę.

Ok. 14.30 policjanci Sarneńskiego Oddziału Policji wespół z żołnierzami Gwardii Narodowej w pobliżu wsi Klesów, niedaleko linii kolejowej odnaleźli profesjonalną motopompę i wąż strażacki.

„Ok. godziny 21.00 policjanci oddziału operacyjnego policji Obwodu Rówieńskiego wraz z żołnierzami na uroczysku „Jantarne” niedaleko Klesowa odkryli profesjonalną motopompę oraz rękaw strażacki” – czytamy.

Ktoś mógłby pomyśleć, a podobne komunikaty pojawiają się raz za razem, że poszukiwacze bursztynu są zaszczuci i tylko nieliczni, kryjąc się po lasach, kontynuują ów proceder.

Więc zaglądamy na stronę poszukiwaczy bursztynu, żeby sprawdzić, co tam w ostatnich dniach wrzucili i czy w panice nie uciekli czasem gdzie pieprz rośnie:

I na koniec fotki z dziś:

 

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!