Wiadomości

Alert smogowy na północy Włoch., wprowadzono ograniczenia w ruchu samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z powodu wysokiego poziomu smogu we włoskich regionach Lombardia, Emilia Romania i Wenecja Euganejska wprowadzono znaczne ograniczenia w ruchu samochodów ze starszymi modelami silników. Zakaz ruchu dotyczy aut z normą emisji spalin euro 4 oraz wcześniejszą.

Od wielu dni na północy Włoch stężenie szkodliwych pyłów w powietrzu przekracza dopuszczalne normy. Dlatego władze trzech regionów podjęły kroki przewidziane w takich sytuacjach kryzysowych.

Zakaz ruchu pojazdów z silnikami starszego typu ma obowiązywać co najmniej do poniedziałku.

W Lombardii blokadę ruchu wprowadzono między innymi w Mediolanie w godzinach od 8.30 do 18.30. W Emilii-Romanii zakaz obowiązuje w Bolonii, Rawennie, Piacenzy, Parmie, Reggio Emilia i Modenie.

W Wenecji Euganejskiej, jak obliczono, na ulice Padwy, Wenecji, Vicenzy i innych miast nie może wyjechać około 220 tysięcy samochodów z silnikami Diesla z normą emisji spalin euro 4.

W związku z alertem smogowym na północy Włoch, przedstawiono prognozę naukowców. Według niej każde dziecko rodzące się teraz w tym rejonie, które będzie tam mieszkać, jako dorosła osoba będzie żyć o pół roku krócej niż ludzie w rejonach z czystym powietrzem.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!