Wiadomości

Aleksander Jabłonowski szykuje prowokację na Jasnej Górze?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal Media Narodowe, przedstawiciele środowiska, któremu przewodzi Aleksander Jabłonowski, opublikowali wezwanie, by 12 grudnia, czyli w przededniu rocznicy stanu wojennego, przybyć do sanktuarium.

Wojciech Olszański vel. Aleksander Jabłonowski wraz ze środowiskiem “kamratów” szykuje prowokacje na Jasnej Górze. “Rodacy Kamraci” zwołują swoich sympatyków do sanktuarium w Częstochowie. We wtorek 7 grudnia opublikowali wezwanie, aby w przededniu rocznicy stanu wojennego, przybyć na Jasną Górę. Dlaczego akurat do sanktuarium? W rozmowie z “Rzeczpospolitą” Wojciech O. sprecyzował, że to nie on z Marcinem O. są organizatorami tego wydarzenia, a uczestnicy ich ruchu, którzy zamówili nabożeństwo.

Portal Media Narodowe przypomina, iż zarówno Jabłonowski, jak i jego zwolennicy znani są z antykatolickich wypowiedzi. Aleksander Jabłonowski w jednym z patostreamów na kanale NPTV publicznie popierał aborcję oraz obrażał Pismo Święte. Klasztor Paulinów na Jasnej Górze nie ma żadnej wiedzy o organizacji wspomnianego wydarzenia i nie kryje zaniepokojenia w związku z wezwaniem.

“Gdyby doszło do spotkania tego typu, byłoby ono złamaniem regulaminu dla organizatorów pielgrzymek, który opublikowany jest na stronach Jasnej Góry. Wykorzystanie sanktuarium do celów politycznych lub własnych interesów budzi nasz stanowczy sprzeciw. Nawoływanie do zachowań antysemickich uznajemy za publiczny grzech ciężki” – powiedział o. Michał Legan, rzecznik sanktuarium na Jasnej Górze w rozmowie z “Rzeczpospolitą”.

Zebranie na Jasnej Górze to nie koniec planów Wojciecha O. i Marcina O. W swoich transmisjach po wyjściu z więzienia ogłosili, że ich celem są wybory samorządowe i zachęcili sympatyków, by zaczęli się do nich przygotowywać. Członkostwo ruchu nie jest co prawda sprecyzowane, ale ich nagrania liczą po kilkadziesiąt tysięcy wyświetleń.

/Media Narodowe/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!