Wiadomości

Aleja Stu Dębów, zasadzona przez krasnostawskich leśników, w nowej odsłonie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Lubelskie Nadleśnictwo Krasnystaw przygotowało nową ścieżkę dla miłośników leśnych wędrówek. Jest ona przedłużeniem Alei Stu Dębów, którą krasnostawscy leśnicy zasadzili dwa lata temu, w stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

Ścieżka rozpoczyna się na tzw. błoniach, w bezpośrednim sąsiedztwie miasta, przebiega przez atrakcyjny i zróżnicowany teren, prezentując walory przyrodnicze i krajobrazowe Nadleśnictwa Krasnystaw. Każdy, kto zdecyduje się na spacer tą krótką, aczkolwiek niezwykle malowniczą drogą, będzie mógł podziwiać m.in. jeden z pomników przyrody – okazały dąb szypułkowy, a ustawione tablice informacyjne umożliwią zapoznanie się z florą i fauną charakterystyczną dla tego obszaru czy też najważniejszymi funkcjami lasu. Trasa ma zakończenie obok siedziby nadleśnictwa, gdzie wędrujący będą mogli zorganizować leśne zajęcia edukacyjne.

– Cieszymy się, że udało nam się zrealizować tę inwestycję. Po liczbie osób przemierzających leśne ścieżki wokół miast można stwierdzić, że jest duże zapotrzebowanie na bezpośredni kontakt z przyrodą, a nowo powstała ścieżka daje taką możliwość. To nie tylko idealne miejsce do wypoczynku, rekreacji i promowania zdrowego trybu życia, lecz także przestrzeń sprzyjająca poszerzaniu swojej wiedzy o lesie, w której nasi pracownicy będą mogli prowadzić zajęcia edukacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych – ocenia nadleśniczy Waldemar Czajka.

W symbolicznym otwarciu nowej ścieżki, oprócz nadleśniczego uczestniczyli burmistrz miasta Krasnystaw Robert Kościuk, jego zastępca Wojciech Kaczmarczyk oraz prezes Stowarzyszenia „Wspólny Krasnystaw” Stanisław Osiewicz.

/lasy.gov.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!