Wiadomości

Alarm przeciwpowodziowy na Dolnym Śląsku. Trwa walka z żywiołem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z powodu przekroczenia stanów alarmowych na rzekach na Dolnym Śląsku wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski ogłosił alarm przeciwpowodziowy w gminie Marcinowice oraz w powiecie dzierżoniowskim. Do niedzielnego wieczora najwięcej podtopień odnotowano w miejscowościach w gminie Dzierżoniów.

W niedzielę wieczorem alarm został utrzymany w Dzierżoniowie i w gminie wiejskiej Dzierżoniów. Władze powiatu poinformowały, że sytuacja normuje się, ale na terenie gminy była najtrudniejsza. „Większe podtopienia odnotowano między innymi we Włókach, Mościsku i Piławie Dolnej. Udało się odblokować ulicę Bielawską w Piławie Dolnej. Na terenie gminy ciągle występuje przekroczenie stanu alarmowego w potokach” – przekazano. Władze gminy Marcinowice (około 40 km od Wrocławia) informowały w niedzielę o zamknięciu dróg w związku z niebezpieczną sytuacją pogodową.

„Ze względu na pogarszającą się sytuację powodziową oraz prognozowanymi przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej intensywnymi opadami deszczu, Wójt Gminy Marcinowice wprowadza alarm przeciwpowodziowy. Mieszkańców prosimy o zabezpieczenie swojego dobytku przed lokalnymi podtopieniami oraz o śledzenie alertów pogodowych” – informowano.

Wojewoda dolnośląski Jarosłąw Obremski zamieścił informacje kontaktowe dla osób poszkodowanych przez podtopienia. Radio ZET informuje, że od jutra zaczną się wypłaty pomocy.

/wprost.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!