Wiadomości

Zmasowany rosyjski atak rakietowy. Wybuchy w Kijowie i innych miastach

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mer Kijowa Witalij Kliczko poinformował, że podczas rosyjskiego ataku rakietowego zostały trafione dwa budynki mieszkalne. Dodał, że medycy są na miejscu zdarzenia w centrum Kijowa. Obrona przeciwlotnicza zdołała zestrzelić cztery rakiety.

Witalij Kliczko poinformował, że według wstępnych informacji w rejonie Peczerskim zostały trafione dwa budynki mieszkalne. Kilka pocisków zostało zestrzelonych przez obronę powietrzną nad Kijowem. Medycy i ratownicy na miejscu trafień. Administracja Wojskowa Miasta Kijowa z kolei poinformowała o zestrzeleniu 4 pocisków rakietowych nad Kijowem, w stolicy odnotowano dwie eksplozje.

Wybuchy nastąpiły po ostrzeżeniach o nalotach na całej Ukrainie kilka godzin po tym, jak prezydent Wołodymyr Zełenski wygłosił przemówienie transmitowane do przywódców G20 spotykających się obecnie na Bali.

„Rosja odpowiada na mocne przemówienie prezydenta Zełenskiego na G20 kolejnym atakiem rakietowym. Czy ktoś poważnie myśli, że Kreml naprawdę chce pokoju? Chce posłuszeństwa. Ale ostatecznie terroryści zawsze przegrywają” – napisał na Twitterze Andrij Jermak, szef sztabu prezydenta Ukrainy.

Atakowany był nie tylko Kijów. Znaczna część Ukrainy pogrążona jest obecnie w ciemnościach, bowiem wskutek rosyjskich ataków rakietowych nie ma prądu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!