Wiadomości

Alarm bombowy w samolocie z Las Palmas do Warszawy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na praskim lotnisku awaryjnie lądował samolot linii Enter Air lecący z Las Palmas do Warszawy. Według informacji podawanych przez czeskie media, jeden z pasażerów na pokładzie miał grozić zdetonowaniem bomby. Jednostka antyterrorystyczna wyprowadziła z pokładu sprawcę alarmu. Pasażerowie zostali ewakuowani.
 

 

Jak podał portal lidovky.cz, na pokładzie było ponad 160 osób.

 

Polski MSZ potwierdził, że doszło do „incydentu dotyczącego bezpieczeństwa”, który zmusił samolot do lądowania. Polacy stanowili większość pasażerów maszyny – powiedziała IAR rzeczniczka ministerstwa Joanna Wajda. Dodała, że na miejscu jest obecny polski konsul, który ewakuowanym udziela niezbędnej pomocy.

 

Lądowanie przebiegło bezpiecznie, samolot jest poddawany sprawdzaniu. Przewoźnik zapewnił, że wysłał zastępczy samolot po pasażerów, ponieważ załodze lecącej z Wysp Kanaryjskich do Warszawy skończyły się godziny, w których mogła pracować.

 

Czeska telewizja publiczna CT podała, że na lotnisko udali się szef policji Tomas Tuhy oraz minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec, który poinformował, że samolot musi być dokładnie sprawdzony i wyleci w dalszą podróż najwcześniej w sobotę.

 

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!