Europa Wiadomości

Aktywiszcza klimatyczne wdarły się do kościoła i przerwały mszę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W katedrze w Turynie doszło do inwazji ekoaktywiszcza z kolektywu “Extinction Rebellion”. Zieloni komuniści przerwali mszę odprawianą przez arcybiskupa Roberto Repole, aby przeczytać fragmenty encykliki ‘Laudato si’ papieża Franciszka.

Aktywiszcza klimatyczne wdarły się do kościoła i przerwały mszę. Do incydentu z udziałem osobników z grupy “Extinction Rebellion” doszło w kolejnym dniu obrad konferencji klimatycznej COP28 w Dubaju.

Aktywiszcza, które przez pół nabożeństwa siedziały wśród wiernych, nagle wstały z miejsc i po kolei zaczęły czytać na głos fragmenty encykliki Franciszka z 2015 roku. W katedrze zapanował chaos, z ław wiernych wznoszono okrzyki: “dosyć”. Odprawiający mszę arcybiskup Roberto Repole prosił: “Pozwólcie nam się modlić”.

Służba porządkowa nie bez trudu przywróciła spokój w katedrze.

Po mszy, komuniści wyjaśnili: “Chcieliśmy zwrócić uwagę wiernych na słowa papieża na temat kryzysu klimatycznego, czytając fragmenty jego tekstów”.

Lewacką hucpę skrytykował abp Repole, mówiąc: “Przykro mi, że postanowili zabrać głos w katedrze, nie rozmawiając ze mną o tym i nie pytając, czy mogą się wypowiedzieć. Odpowiedziałbym im, że podczas mszy jest modlitwa w intencji pokoju i ochrony środowiska naturalnego, a celebracja eucharystyczna nie jest odpowiednim momentem do tego, by wygłaszać przemówienia”.

NASZ KOMENTARZ: Zielony komunizm to nie tylko ideologia. To nowa religia, w ramach której wierzy się w niszczące ocieplenie klimatu i inne tego typu, globalistyczne bzdury.

Polecamy również: Portugalia likwiduje katolicki symbol na herbie państwowym

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!