Europa Wiadomości

Aktywistka skrajnej lewicy zaatakowała obraz Claude’a Moneta

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ekoterrorystka z zielono-komunistycznego kolektywu „Riposte Alimentaire” (francuski odpowiednik polskiego “Ostatniego Pokolenia”) przeprowadziła akcję w paryskim Musée d’Orsay. Nakleiła plakat klimatyczny na obrazie „Les Coquelicots” autorstwa Claude’a Moneta.

Aktywistka skrajnej lewicy zaatakowała obraz Claude’a Moneta. Terrorystka została zatrzymana przez policję, a w tym czasie jej grupa przyznała się do akcji i opublikowała w serwisie„X” nagranie wideo z ataku. Aktywistka była ubrana w koszulkę z napisem „+4°C”, która nawiązywała do rządowej prognozy wzrostu temperatury we Francji do 2100 roku.

Obraz „Les Coquelicots”(„Pole maków”) Monet zaprezentował podczas pierwszej wystawy impresjonistów, która odbyła się w pracowni fotografa Nadara w 1874 roku. Na początku XX wieku, obraz trafił do muzeum. Obecnie jest to jeden z najsłynniejszych obrazów na świecie i przywołuje tętniącą życiem atmosferę spaceru po polach w letni dzień. Ekoterroryści wybrali ten sielski widok za cel swojego ataku nieprzypadkowo. Chcieli bowiem zwrócić uwagę na swoje urojenia związane z religią klimatyzmu.

Jak podała BFMTV, po renowacji przeprowadzonej przez specjalistę, kompozycja Moneta ponownie wróciła na wystawę. Muzeum zamierza jednak złożyć zawiadomienie przeciwko lewicowym terrorystom.

Ruch terrorystów klimatycznych “Riposte Alimentaire” oficjalnie twierdzi, że „promuje zrównoważoną żywność”, ale podejmuje szereg radykalnych akcji. Przykładowo w styczniu tego roku, grupa wzięła na siebie odpowiedzialność za oblanie zupą obrazu Leonardo da Vinci “Mona Lisa” w Luwrze. W lutym podjęli akcję przeciwko obrazowi Claude’a Moneta „Wiosna” w Muzeum Sztuk Pięknych w Lyonie. Na początku maja dwóch innych członków ruchu zorganizowało „happening” przed arcydziełem Eugène Delacroix „Wolność prowadząca lud”, wystawionym w Luwrze.

NASZ KOMENTARZ: Ataki barbarzyńców ze skrajnej lewicy na perły sztuki światowej trwają w najlepsze. Niestety łagodne wyroki, wydawane przez lewicowe sądy zachęcają do kontynuowania tego typu działań.

Polecamy również: Policja rozbiła ukraiński gang szmuglujący łukaszenkowych nachodźców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!