Świat Wiadomości

Akcje Facebooka wciąż spadają. Federalna Komisja Handlu poinformowała, że wszczęła śledztwo w sprawie wykorzystania danych jego użytkowników

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kurs akcji Facebooka spada o ponad 6 proc. po tym, jak Federalna Komisja Handlu (ang. Federal Trade Commission, FTC) potwierdziła, że wszczyna śledztwo w sprawie skandalu dotyczącym firmy Cambridge Analytica. Cena akcji w firmie Zuckerberga (w momencie pisania artykułu wynosiła 149 dol.) jest najniższa od 7 lipca 2017 roku.

– Federalna Komisja Handlu traktuje bardzo poważnie ostatnie doniesienia prasowe budzące poważne obawy co do praktyk w zakresie ochrony prywatności stosowanych w Facebooku. Dzisiaj komisja potwierdza, że prowadzi otwarte, niepubliczne dochodzenie w sprawie tych praktyk – czytamy w komunikacie FTC.

– Pozostajemy silnie zaangażowani w ochronę informacji o osobach prywatnych. Doceniamy możliwość udzielenia odpowiedzi na pytania FTC – powiedział Rob Sherman, zastępca dyrektora ds. prywatności na Facebooku, w oświadczeniu przesłanym CNBC.

Akcje Facebooka poważnie ucierpiały w ciągu ostatniego tygodnia po wieściach o ogromnym skandalu dotyczącym danych 50 milionów użytkowników, do których dostęp otrzymała niepoprawnie firma badawcza Cambridge Analytica. Pomaga ona politykom w czasie wyborów.

Cambridge Analytica pracowała zarówno przy kampanii promującej Brexit przed referendum w Wielkiej Brytanii, jak i przy kampanii prezydenckiej Donalda Trumpa w 2016 roku. I według wielu osób, przyczyniła się zarówno do Brexitu, jak i wygranej Trumpa.

Kurs akcji Facebooka spadł o ponad 20 proc. od rekordu z początku lutego 2018 roku

Foto: Markets InsiderKurs akcji Facebooka spadł o ponad 20 proc. od rekordu z początku lutego 2018 roku

Kurs akcji Facebooka osiągnął swój najwyższy poziom 1 lutego 2018 roku – wyniósł wtedy 195,32 dol. Od tego czasu spadły kurs spadł o 20 proc. Początkowo powodem była szersza korekta na giełdzie papierów wartościowych i obawy przed stagnacją wzrostu. Jednak od czasu, gdy w marcu pojawiły się informacje o naruszeniach danych, wraz z dalszymi wiadomościami o śledztwie Federalnej Komisji Handlu, akcje zaczęły zniżkować.

Od początku 2018 roku kurs akcji Facebooka spadł o 17 proc.

Źródło: businessinsider.com.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!