Wiadomości

Agora ma coraz poważniejsze kłopoty, pogłębiła się strata spółki

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agora ma poważne problemy. Z powodu zamknięcia kin, spółka straciła ogromne pieniądze.

Do Agory należy sieć kin Helios, które są jednym z ważnych źródeł jej utrzymania. W wyniku wprowadzonych przez rząd obostrzeń, ten rodzaj działalności nie przyniósł spółce ani złotówki w ostatnim kwartale.

„W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł. Przesądziło o tym zamknięcie kin Helios” – czytamy na wirtualnemedia.pl.

Spadły też przychody reklamowe grupy Agora. W ciągu roku to aż 20,3 proc.

„Przychody reklamowe grupy Agory zmniejszyły się rok do roku o 20,3 proc., ze 113,7 do 90,6 mln zł. Należąca do firmy Grupa AMS, zajmująca się reklamą zewnętrzną, zanotowała spadek wpływów reklamowych aż o 51,8 proc. do 15,1 mln zł. Z drugiej strony w górę poszły przychody z reklam pionu Gazeta.pl i spółki Yieldbird”

Sytuacja wpłynęła też negatywnie na ogólną rentowność firmy.

„W konsekwencji pogorszyły się wyniki rentowności firmy, już przed rokiem będące na sporym minusie. Strata operacyjna wzrosła z 19,5 do 49,5 mln zł (a bez uwzględnienia nowego standardu rachunkowości MSSF 16 – z 18,4 do 42,4 mln zł), a strata netto – z 47,1 do 59,4 mln zł” – czytamy.

/wirtualnemedia.pl, wpoityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!