Wiadomości

Agnieszka Ścigaj pożegnała się i z PSL-em, i z Kukizem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Agnieszka Ścigaj, dotychczas posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz‘15) poinformowała w sobotę, że odeszła z klubu i została posłanką niezrzeszoną. Dodała, że miesiąc temu podjęła również pracę zawodową w pomocy społecznej i jest otwarta na współpracę z różnymi środowiskami.

W piątek była posłanka klubu Koalicja Polska (PSL-Kukiz‘15) poinformowała w rozmowie z PAP, że rozważa, aby po rozpadzie współpracy PSL-u i Kukiz‘15 zostać posłanką niezrzeszoną. Z kolei w sobotę na Facebooku Ścigaj potwierdziła, że podjęła już taką decyzję.

– Dziś w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez kobiety, podjęłam również własną decyzję polityczną. Zawsze byłam niezależna, ale od dziś staję się formalnie — napisała posłanka.

Ścigaj dołączyła również krótki film, w którym mówi o powodach swojej decyzji i zaprosiła wszystkie chętne do współpracy środowiska do kontaktu z nią.

– Czasem ubolewam, myślę, że tak jest i w tym przypadku, że męskie ego niestety bierze górę nad racjonalnym podejściem i dobrem wspólnym — oceniła posłanka, nawiązując do rozpadu współpracy PSL i Kukiz‘15, do którego doszło w tym tygodniu.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!