Polska Wiadomości

Agencja Rozwoju Przemysłu zakupiła 300 tysięcy testów na koronawirusa

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

 Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła 300 tysięcy testów genetycznych wykrywających koronawirusa – powiedział w czwartek PAP wiceprezes ARP Paweł Kolczyński. Dodał, że koszt zakupu to ok. 6 mln euro. Pierwsza partia 150 tys. testów przyleci na lotnisko Chopina z Seulu w czwartek ok. godz. 17.

Jak wskazał wiceprezes, kolejne 150 tys. testów dostarczona zostanie w przyszłym tygodniu.

Kolczyński wskazał, że testy zostaną przekazane przez ARP do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Warszawie, jednostki podległej Ministerstwu Zdrowia.

“Testy pozwolą skuteczniej wykrywać zakażonych, by służby medyczne mogły szybciej poradzić sobie z epidemią” – powiedział Kolczyński. Dodał, też ARP we współpracy z innymi spółkami państwa organizuje kolejne loty ze środkami ochronnymi.

Do tej pory Agencja Rozwoju Przemysłu kupiła i sprowadziła z Chin środki ochrony osobistej warte ok. 10,7 mln zł. 1 i 2 kwietnia do Warszawy przyleciały trzy samoloty z ponad milionem masek i 100 tys. kombinezonów kupionych przez ARP. Pod koniec marca Agencja kupiła i sprowadziła z Chin 1 mln 700 tys. maseczek, 40 640 kombinezonów, 10 tys. gogli i 416 500 rękawic – wszystkie te środki trafiają do magazynu Poczty Polskiej w Łodzi, która przy współpracy z Ministerstwem Zdrowia przekazuje je do placówek medycznych.(PAP)

autor: Ewa Wesołowska

Czy ta ilość okaże się wystarczająca?

Źródło: forsal.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!