Wiadomości

Agenci ABW zatrzymali 6 byłych i obecnych urzędników jednego z urzędów skarbowych na Śląsku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

6 byłych i obecnych urzędników jednego z urzędów skarbowych na Śląsku zatrzymali agenci ABW. Jak dowiedział się reporter RMF FM, osoby te są podejrzewane o przekroczenie uprawnień. Chodziło o wydawanie decyzji ws. zwrotu przedsiębiorcom nienależnego podatku VAT.

Prokuratura Regionalna w Katowicach nadzoruje śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych działających w latach 2009-2017. Na polecenie prokuratora funkcjonariusze ABW z Katowic zatrzymali sześć osób – urzędników jednego ze śląskich urzędów skarbowych.

Prokurator postawił im zarzuty popełnienia przestępstw działania na szkodę interesu publicznego w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Grozi im do 10 lat więzienia.

Według śledczych, pracownicy urzędu skarbowego nienależycie zabezpieczali roszczenia publicznoprawne Skarbu Państwa. Działania te doprowadziły m.in. do uzyskiwania nienależnych zwrotów podatku VAT oraz ukrycia przez nierzetelnych podatników majątku, który powinien podlegać egzekucji administracyjnej.

/rmf24.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!