Wiadomości

Adwokat rodziny poszkodowanej przez “Fakt” złożył pozew przeciwko Ringier Axel Springer, domagając się miliona zł odszkodowania

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Złożyłem pozew przeciwko Ringier Axel Springer o ochronę dóbr osobistych z żądaniem 1 mln zł zadośćuczynienia – poinformował dr Krzysztof Wąsowski, adwokat kobiet poszkodowanych przez „Fakt”.

Chodzi o prośbę molestowanej przez ojca dziewczyny oraz jej matki, które zwróciły się do prezydenta o umożliwienie im spotykania się z owym mężczyzną, bowiem dziewczyna, dziś dorosła kobieta, dawno wyboczyła ojcu, który 4,5 roku temu skończył odsiadywać wyrok więzienia, ale na którym w dalszym ciągu ciążył zakaz zbliżania się do córki i jej matki. Prezydent przychylił się do tej prośby, co stało się pretekstem do wściekłych ataków ze strony polityków PO i części mediów. Szczególnie ohydne były publikacje dziennika „Fakt”.

Krzysztof Wąsowski, pełnomocnik bliskich ułaskawionego mężczyzny podczas wtorkowej konferencji prasowej poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Ringier Axel Springer, wydawcy dziennika “Fakt” do warszawskiego Sądu Okręgowego w Warszawie.

– Wydaje się, że żadna kwota nie jest w stanie zrównoważyć tej traumy i tego szoku, który te dwie kobiety przeżywają dzisiaj. Natomiast trzeba powiedzieć ”stop” takim patologicznym działaniom mediów, które wkraczają w prywatność osób niepublicznych, niezaangażowanych w politykę, które po prostu chciały spokojnie żyć (…) po jednej z największych tragedii rodzinnych, jaka może się przydarzyć – powiedział prawnik.

Czytaj też:

Kobiety, które przed laty przeżyły piekło i którym dziś piekło zafundowali politycy PO i sprzyjające Trzaskowskiemu media, zabrały głos

/Radio ZET, twitter/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!