Wiadomości

Adwokat nawoływał do linczu na komendantach Straży Granicznej, usłyszał zarzuty prokuratorskie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Adwokat Piotr B. usłyszał zarzuty nawoływania do naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia dwóch komendantów Straży Granicznej. Grożą mu dwa lata więzienia.

“Dzisiaj (28.09.2021 r.) w postępowaniu prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie zarzut publicznego nawoływania do popełnienia przestępstwa naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia Komendantów Straży Granicznej przedstawiony został Piotrowi B. Z ustaleń dochodzenia wynika, że podejrzany w dniu 25 sierpnia 2021 r. opublikował za pośrednictwem internetowego portalu społecznościowego wezwanie do popełnienia przestępstw na szkodę ww. funkcjonariuszy. Piotr B. dokonał również znieważenia wskazanych osób określając je słowem uznanym powszechnie za obelżywe” – poinformowała portal wPolityce.pl prokurator Aleksandra Skrzyniarz z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

“Podejrzany podczas przesłuchania nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i odmówił składania wyjaśnień. Za czyn z art. 255 § 1 k.k. grozi grzywna, kara ograniczenia wolności oraz pozbawienia wolności do lat 2” – czytamy w komunikacie Prokuratury Krajowej.

“Fun fact. Wrzuciłem zdjęcia dwóch funkcjonariuszy SG odpowiedzialnych z torturowanie uchodźców i napisałem „wiecie, co robić, kiedy spotkacie ich na ulicy” uznając za jasne, że tym mendom należy się splunięcie w twarz (lub pod nogi), bo hańbią polskie państwo i polski mundur” – napisał w sierpniu na twitterze Piotr B.

Miejmy nadzieję, że Piotr B. poniesie odpowiedzialność za swoje haniebne słowa.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!