Wiadomości

Adam Michnik o aferze w Agorze: „Mordowanie »Gazety Wyborczej«”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni zrozumieć, że tak jak dotąd rządzić się „Gazetą” nie da – zaalarmował Adam Michnik. Wcześniej redaktor naczelny pisma groził odejściem z firmy. W spółce zaczęło wrzeć po tym, jak ogłoszono plan połączenia portali gazeta.pl i wyborcza.pl oraz segmentu prasowego dziennika.

W relacjach „Gazety Wyborczej” z zarządem spółki Agora ma miejsce największy kryzys od lat. Powodem są ogłoszone niedawno plany wydawcy, by połączyć portale oraz segment prasowy.

Agora chce połączyć „Gazetę Wyborczą” i portal Gazeta.pl. Michnik protestuje i grozi odejściem

Wirtualne Media donoszą, że w środę odbyło się kolejne już ważne spotkanie w tej sprawie. Naczelni „Gazety” spotkali się z pracownikami. W rozmowach uczestniczyło około 400 osób.

Kilka godzin później miało z kolei miejsce walne zebranie czytelników, transmitowane online na Facebooku wyborcza.pl. W spotkaniu wziął udział m.in. naczelny Adam Michnik i jego zastępcy. Jak czytamy, podczas rozmów padły bardzo ostre słowa. Komentując konflikt z zarządem Agory Michnik miał powiedzieć:

„Nie chcemy zaostrzenia tego konfliktu, ale mamy poczucie, że coś się stało już bardzo niedobrego. Chcemy to naprawić, ale to oznacza zasadnicze zmiany strukturalne. Jeżeli nasi koledzy z zarządu nie chcą zapisać się w historii jako ci, co zamordowali najważniejszy dziennik w tej części świata, to powinni zrozumieć, że tak jak dotąd rządzić się »Gazetą« nie da”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!