Wiadomości

Agora chce połączyć “Gazetę Wyborczą” i portal Gazeta.pl. Michnik protestuje i grozi odejściem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Szykują się zmiany w Agorze! Jak informuje „Press”, zarząd spółki miał nakazać połączenie Gazeta.pl z „Gazetą Wyborczą”. Działaniom sprzeciwia się Adam Michnik, redaktor naczelny „Wyborczej”.

Połączone redakcje Gazeta.pl i „Wyborczej” miałyby podlegać kierownictwu portalu, co wiązałoby się ze zwolnieniami w redakcji „Gazety Wyborczej” – wśród osób, które mogą stracić pracę jest wydawca „GW” Jerzy Wójcik.

Jak informuje „Press”, decyzja Agory nie jest ostateczna, ponieważ sprzeciwia się jej m.in. Adam Michnik – redaktor naczelny „GW”, który miał zagrozić swoim odejściem.

Z kolei sama spółka przekazała informację poufną, że zarząd „podjął decyzję o rozpoczęciu procesu przeglądu opcji strategicznych działalności internetowej Grupy Agora” – podaje „Press”.

Powodem działań spółki ma być decyzja zarządu o połączeniu „segmentu Prasa z pionem Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy Grupy Agora realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A”. Plan integracji ma być wypracowany do końca roku.

/wpolityce.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!