Wiadomości

Adam Andruszkiewicz: „Wolność słowa musi być w Polsce zagwarantowana”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minister w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Adam Andruszkiewicz zapowiada, że jeszcze w I kwartale tego roku gotowe mają być propozycje zmian w prawie dotyczącym internetu.

„Technologiczni giganci ewidentnie przekroczyli granicę, która została ustalona, gdy społeczność międzynarodowa umówiła się, że staje po stronie demokracji i że zapewnia każdej jednostce wolność” – powiedział Adam Andruszkiewicz w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, odnosząc się do tego, co dzieje się w USA.

„Musi powstać nowa ustawa. Trzeba stworzyć ramy prawne, w których giganci technologiczni będą musieli się poruszać. Kluczowa sprawa to ochrona danych wrażliwych użytkowników platform. Pobierane powinny być tylko te, które są konieczne” – podkreślił minister w kancelarii premiera.

„Platformy nie mogą też unikać kontaktu ze swoimi użytkownikami. Mogę zapewnić, że te wszystkie sprawy będą uporządkowane jeszcze w tym roku. Wydarzenia w Stanach Zjednoczonych były dla nas sygnałem, którego nie można ignorować. Wolność słowa musi być w Polsce zagwarantowana” – powiedział Andruszkiewicz.

„Myślę, że jeszcze w I kwartale tego roku będziemy mogli przedstawić wnioski i propozycje do zmian w prawie. To realny termin” – ocenił Andruszkiewicz.

/Nasz Dziennik/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!