Wiadomości

ABW zajęła się radnym Jeleniej Góry, któremu nie podobała się współpraca jego miasta z neobanderowcami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W poniedziałek Mariusz Gierus, radny z Jeleniej Góry, który nagłośnił skandaliczne plany zawarcia umowy partnerskiej z miastami rządzonymi przez neobanderowców i przyczynił się do ich zablokowania, został poinformowany, że zamierza w tej sprawie spotkać się z nim funkcjonariusz Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Jak napisał na Facebooku, miał on spotkać się z nim we wtorek, celem wykonania wobec radnego „bliżej nieokreślonych zadań”, dotyczących jego „ostatniej akcji z Tarnopolem i Równem, które nie zostały miastami partnerskimi Jeleniej Góry”.

Do spotkania Gierusa z oficerem ABW w stopniu podporucznika faktycznie doszło we wtorek. Późnym wieczorem jeleniogórski radny zamieścił na swojej stronie internetowej relację. Napisał, że tematem blisko półtoragodzinnej rozmowy, w miejscu wskazanym przez Gierusa, była „współpraca polsko-ukraińska na szczeblu samorządowym, która w wyniku moich działań kolejny raz nie doszła do skutku w formie zawarcia umów partnerskich pomiędzy Jelenią Górą, a Tarnopolem i Równem”.

Radny zaznaczył, że ocena wpływu czynników zewnętrznych na współpracę międzynarodową Jeleniej Góry „nie może być tendencyjna i potwierdzająca fałszywą z założenia tezę, jakoby to wyłącznie Federacja Rosyjska miała czerpać bliżej nieokreślone korzyści z publicznego podnoszenia kwestii historycznych w bieżących stosunkach polsko-ukraińskich na szczeblu samorządowym”. Zwrócił oficerowi ABW uwagę, że „zdecydowanie bardziej odczuwalne i zauważalne są wpływy ukraińskie na lokalny samorząd, a ich intencje, niezależnie od pozytywnej oceny czynników ekonomicznych, są wypaczone przez bieżącą sytuację geopolityczną”. Dodał, że to co mówił nie zostało przez jego rozmówcę zbagatelizowane.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!