Wiadomości Wiara

Abp Marek Jędraszewski: Chce się zniszczyć Kościół, uderzając w pasterzy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Chce się zniszczyć Kościół, uderzając w pasterzy – powiedział abp Marek Jędraszewki podczas Mszy Świętej, której przewodniczył w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach.

W homilii abp Jędraszewski zauważył, że trwa „wielostronny atak na Kościół”, który skierowany jest przede wszystkim w stronę kapłanów.

– Chce się zniszczyć Kościół, uderzając w pasterzy – mówił hierarcha, podkreślając że jest to stara metoda, znana w historii.

– Dzisiaj ten atak na Kościół poprzez oskarżenia kierowane przeciwko kapłanom nadal się ponawia. Całe nieszczęście polega niestety również na tym, że niekiedy dochodzi do bardzo przykrych i gorszących wydarzeń, które się później uogólnia i mówi: wszyscy są tacy – ubolewał metropolita krakowski.

Dodał, że chociaż najbardziej oczywiste dane statystyczne zaprzeczają faktom, to kłamstwo wielokrotnie powtarzane zawsze zostawia ślad.

– Żebyśmy nie dali się skrępować kłamstwu i złu trzeba wielkiej miłości! Miłość wyzwala, miłość pokonuje wszelką nienawiść i kłamstwo, miłość oczyszcza – mówił.

/KAI/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!