Wiadomości

Abp Jędraszewski skrytykował decyzję Andrzeja Dudy? „Nie wolno”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Nie wolno w imię spokoju ustępować i w konsekwencji uniemożliwiać rodzicom dostępu do pełnej wiedzy o tym, co niektóre tzw. pozarządowe organizacje pragną głosić małym dzieciom w szkołach i przedszkolach, de facto deprawując ich czyste i niewinne serca – stwierdził podczas świątecznej homilii abp Marek Jędraszewski.

W czwartek prezydent Andrzej Duda poinformował, że nie podpisze nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, nazywaną przez niektóre media „lex Czarnek 2.0”, regulującej m.in. zasady działalności organizacji i stowarzyszeń w szkołach i przedszkolach, zwiększającą nadzór kuratorów, a także wprowadzającą zmiany w edukacji domowej.

W ocenie polskiego prezydenta, mimo długo prowadzonych prac nad ustawą nie udało się osiągnąć społecznego kompromisu. – W zeszłym tygodniu w środę byłem zapewniony przez prezydenta RP, że współpraca nad ustawą lex Czarnek 2.0 przebiega znakomicie. Wszystko było dogadane, ale prezydent się rozmyślił – stwierdził na antenie RMF FM minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

– Postawa św. Józefa, jego bezgraniczna troska o powierzone jego opiece bezbronne niemowlę jest wezwaniem i przypomnieniem, iż każde dziecko nie tylko ma prawo oczekiwać opieki swych najbliższych, ale także, a nawet przede wszystkim musi mieć zagwarantowane przez państwo prawo do życia, począwszy od chwili swego poczęcia. To kwestia naszego autentycznego humanizmu, od którego niepodobna uciec, jeśli chcemy budować prawdziwie ludzkie społeczeństwo – mówił podczas świątecznej homilii abp Marek Jędraszewski.

Duchowny dodał, że „nie wolno kierować się obawą przed niezadowoleniem czy też nawet protestami ze strony osób, które tej racjonalnej antropologii nie uznają”. – Nie wolno w imię spokoju ustępować i w konsekwencji uniemożliwiać rodzicom dostępu do pełnej wiedzy o tym, co niektóre tzw. pozarządowe organizacje pragną głosić małym dzieciom w szkołach i przedszkolach, de facto deprawując ich czyste i niewinne serca – stwierdził abp Jędraszewski.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!