Polska Wiadomości

A więc jednak przesiedleńcy?!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Po wielu przymiarkach i działaniach podprogowych (wczoraj mogliśmy np. przeczytać o tym, że Polska stanie się krajem dwunarodowym) w końcu na łamach TVP Info oznajmiono:

Rząd będzie zachęcał uchodźców z Ukrainy, którzy zamierzają zostać dłużej w Polsce, by przenieśli się z dużych miast do mniejszych ośrodków i na wieś. Zachętą mają być mieszkania o niskim czynszu i praca – poinformowała w programie „Kwadrans Polityczny” TVP1 minister w KPRM Agnieszka Ścigaj.

A więc tzw. teorie spiskowe, mówiące o tym, że rząd chce z uchodźców uczynić przesiedleńców realizuje się na naszych oczach. Słowa Jarosława Gowina o ściąganiu do Polski przyszłych elit, w kontekście zwiększonej imigracji z Ukrainy nie były widać czczą gadaniną.

W dalszej części artykułu czytamy o tym, że:

Minister przekazała, że przygotowuje program, który miałby zachęcać ukraińskich uchodźców z dużych miast do przenosin do mniejszych miejscowości. – Chcemy zachęcić Ukraińców, aby z dużych miast przeprowadzili się na prowincję, bo tam będzie mieszkanie, praca, tam także są duże potrzeby, bo polska wieś się trochę wyludnia – powiedziała.

Możemy spodziewać się zatem, że w obliczu realnego zagrożenia ubóstwem i bankructwem wielu gospodarstw domowych i mimo galopującej inflacji przygotowywany jest prawdopodobnie kolejny program socjalny.

Minister wyjaśniła następnie, że jedną z zachęt ma być adoptowanie pustostanów, które zostaną przekształcone z niskoczynszowe budynki komunalne — oczywiście wszystko na koszt polskiego podatnika. Czegóż się nie robi dla przyszłych elit? (które trzeba ściągać zza granicy!).

Minister Zwróciła również uwagę, że w mniejszych miejscowościach niejednokrotnie łatwiej o pracę niż w dużych miastach.

Polacy będą zapewne zachwyceni konkurencja na rynku pracy, zwłaszcza w kontekście informacji które do nas docierają, mówiących o zamykaniu małych, rodzinnych biznesów.

Kiedy w jednym z nagrań internetowych, mówiliśmy wraz z R. Patlewiczem, że Polacy staną się we własnym kraju obywatelami trzeciej kategorii i że de facto rząd, może wykorzystać obecny kryzys uchodźczy do osiedlania się tutaj Ukraińców, to niejeden pukał się w głowę. Teraz scenariusz ten się realizuje, zapewne jednak wiele osób sobie to jakoś zracjonalizuje…

Przemysław Holocher

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!