Wiadomości

A HGW wciąż na wolności

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gościem Aleksandra Wierzejskiego w poranku w Telewizji Republika był Dariusz Figura, radny miasta stołecznego Warszawy. Rozmowa dotyczyła dzikiej reprywatyzacji w stolicy.

– Były zapowiedzi tego, że te aresztowania się odbędą. Nie było wiadomo, o jakie osoby konkretnie chodzi. Te nazwiska osoby cały czas przewijały się w sprawach reprywatyzacyjnych, więc trudno stwierdzić, że jest to jakaś sensacja – mówił na temat trzech kolejnych osób zatrzymanych w sprawie reprywatyzacji radny Dariusz Figura.

– Te osoby występują w najbardziej znanej sprawie dotyczącej Chmielnej 70. To są bardzo wpływowe osoby, wierchuszka tego układu reprywatyzacyjnego – stwierdził Figura.

– Aresztowania nie są niespodzianką. W sprawie reprywatyzacji istnieją jeszcze znaki zapytania. Jednym z takich tematów jest kwestia okolicznego zagospodarowania planu przestrzennego wokół Pałacu Kultury. Całe osiągniecie 11 lat rządów PO w Warszawie to zmiana przestrzennego planu zagospodarowania, która umożliwiła budowę wieżowców. Taka zmiana planów wpłynęła w kolosalny sposób na wartość tych działek – podkreślił Figura.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!