Wiadomości

86 prób nielegalnego przekroczenia granicy, zatrzymano pięciu kurierów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Minionej doby (20.03.2023 r.) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 86 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. Zatrzymano pięciu kurierów.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Bobrownikach 18 cudzoziemców (Syria, Kongo, Wybrzeże Kości Słoniowej, Senegal) przeprawiło się przez rzekę graniczną Świsłocz. Pozostałe zdarzenia miały miejsce na odcinkach ochranianych przez Placówki SG w Krynkach, Narewce, Białowieży, Czeremsze i Mielniku. Ujawnieni obcokrajowcy pochodzili między innymi z Afganistanu, Jemenu, Maroka i Egiptu.

Zatrzymano również pięciu kurierów, w tym dwóch po pościgu. Obywatel Polski uciekał, bo w aucie przewoził pięciu nielegalnych migrantów (obywateli Syrii). Został zatrzymany w Białymstoku przez funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Z kolei obywatel Ukrainy, który również nie zatrzymał się do kontroli został zatrzymany przez funkcjonariuszy z Placówki SG w Białowieży.

W swoim aucie przewoził trzech obywateli Afganistanu, którzy przekroczyli polsko-białoruską granicę wbrew przepisom. Dwóch kolejnych zatrzymanych obywateli Ukrainy przewoziło w sumie w swoich autach trzech obywateli Jemenu i czterech obywateli Afganistanu. Polaka, który w swoim aucie przewoził czterech obywateli Syrii zatrzymał patrol Straży Granicznej w okolicy miejscowości Grabówka.

Opcje strony

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!