Polska Wiadomości

80-letni mężczyzna z Kraśnika posiadał w swoim domu prawdziwy arsenał

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak podaje portal  regiony.tvp.pl 80-latek odpowie za posiadanie broni i materiałów wybuchowych. Mężczyzna został zatrzymany.

Policjanci otrzymali informację, że jeden mieszkaniec Kraśnika trzyma w domu skład amunicji. W trakcie przeszukania pomieszczeń jednorodzinnego domu w zajmowanym przez 80 latka pokoju funkcjonariusze pod łóżkiem mężczyzny w tekturowym pudełku znaleźli przedmiot przypominający granat oraz dwa metalowe pakunki z lontem.

Mieszkańcy domu natychmiast zostali ewakuowani.

Na miejsce przybyła grupa pirotechniczna antyterrorystów z KWP w Lublinie. Pirotechnicy potwierdzili, że znaleziony przedmiot to uzbrojony granat bojowy. Zostało on zabezpieczony wraz z dwoma niezidentyfikowanymi pakunkami. Wkrótce przedmioty te zostały zneutralizowane.

W trakcie przeszukiwań znaleziono także: kilka sztuk broni, w tym pistolety, rewolwery, karabin i ponad 140 sztuk amunicji. Znaleźli też kolejny granat, tym razem nie uzbrojony w zapalnik, który również bardzo szybko został unieszkodliwiony.

Właściciel tego nielegalnego arsenału został zatrzymany, a na wniosek prokuratora, tymczasowo aresztowany. Za popełnione przestępstwo może mu grozić kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Co wy na to?

Źródło: regiony.tcp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!