Wiadomości

70 tys. zł ukradli mieszkańcowi Lubawy “metodą na CBA”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mieszkaniec Lubawy (warmińsko-mazurskie) stracił 70 tys. zł po tym, gdy oszustom podszywającym się pod funkcjonariuszy CBA podał swój numer konta i hasło do niego – poinformowała w środę PAP policja.

Oficer prasowa policji w Iławie Lidia Śliwińska poinformowała PAP, że ofiara oszustów ma 55 lat.

„Oszuści zadzwonili do mężczyzny i powiedzieli, że na jego konto bankowe przygotowywany jest atak hakerski. Powiedzieli, że w związku z tym trzeba przelać jego pieniądze na inne konto i oni – podający się za funkcjonariuszy CBA – to zrobią. Dlatego mężczyzna podał im swój numer konta i hasło” – powiedziała PAP Śliwińska.

Policjantka dodała, że oszustwo było misternie przygotowane, ponieważ w trakcie rozmowy oszuści poprosili, by ich rozmówca połączył się z numerem 997 i tam potwierdzili, podczas rzekomego połączenia z policją, że atak hakerski rzeczywiście zagraża mieszkańcowi Lubawy.

Oszustwo, którego ofiarą podał mieszkaniec Lubawy było pierwszym tego typu w ostatnim czasie w tym powiecie. Oszuści próbowali jednak wyłudzić pieniądze od mieszkańca okolic Braniewa – ten wykazał się czujnością i nie dał się okraść. W ubiegłym tygodniu ofiarami oszustów podli także trzej mieszkańcy Olsztyna.

Policja prosi o czujność i wielką ostrożność podczas rozmów telefonicznych z nieznanymi osobami. Funkcjonariusze przypominają, że prawdziwi pracownicy służb nigdy nie proszą mieszkańców o udział w prowokacji ani o pieniądze czy wrażliwe dane.

/Radio Maryja/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!