Wiadomości

61 osób zginęło w wybuchu samochodu-pułapki w stolicy Somalii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W eksplozji samochodu – pułapki w stolicy Somalii, Mogadiszu zginęło 61 osób. Krótko po wybuchu policja donosiła o 22 osobach śmiertelnych i 90 rannych. Służby medyczne zastrzegają, że tragiczny bilans może się zwiększyć, bo w szpitalach przebywa 51 rannych. Stan części z nich jest ciężki.

Dziesiątki osób, w tym dzieci, przewieziono do szpitala. Wśród rannych są podróżujący autobusem studenci. Burmistrz miasta Omar Muhamud powiedział, że rannych w zamachu zostało co najmniej 90 cywilów, w większości studentów.

Do tej pory żadna organizacja nie przyznała się do dokonania zamachu. W Somalii celem ataków budynki użyteczności publicznej są często celem ataków powiązanej z Al-Kaidą islamistycznej organizacji Al-Szabab, wpisanej przez wiele krajów na listę grup terrorystycznych, która stara się obalić wspierany przez ONZ rząd Somalii

/TVP Info/

Dziękujemy za pomoc prawną Kancelarii Prawnej Litwin: https://kancelaria-litwin.pl

Stanisław Michalkiewicz! Stanisław Krajski! Ewa Kurek! Radosław Sikora i inni autorzy w Nowym numerze Magna Polonia! Sprawdź już teraz!! Kupując wpierasz wolne media!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!