Wiadomości

525 przestępstw śląskiego gangu zajmującego się kradzieżami samochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Popełnienie w sumie 525 przestępstw zarzuciła Prokuratura Regionalna w Katowicach 18 członkom gangu, zajmującego się kradzieżami samochodów. Przestępcy również rozbierali auta i sprzedawali pozyskane w ten sposób części.

Jak poinformował rzecznik prokuratury Waldemar Łubniewski, według ustaleń śledztwa oskarżeni dopuścili się tych przestępstw od czerwca 2011 r. do 24 maja 2012 r. na terenie województwa śląskiego.

Znaczną część stanowiły włamania i kradzieże samochodów, przeważnie marek Citroen Berlingo i Peugeot Partner, ale również Volkswageny, Audi, Seaty i inne.

Samochody po kradzieży trafiały do osób trudniących się ich demontażem, a części były sprzedawane na giełdach samochodowych i portalach internetowych.

Dwie osoby przyznały się do popełnienia zarzucanych im czynów i złożyły obszerne wyjaśnienia, korespondujące z ustaleniami śledztwa. Udało się odzyskać część skradzionych pojazdów oraz pochodzące z kradzieży części samochodowe.

Wobec siedmiu osób zastosowano tymczasowy areszt.

Przed Sądem Okręgowym w Katowicach oskarżeni odpowiadają m.in. za kradzieże z włamaniem, zagrożone karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!