Wiadomości

50 nastolatków napadło na komisariat policji, chcąc odbić kolegę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W Starnberg koło Monachium grupa nastolatków świętowała zakończenie szkoły. Po zatrzymaniu 15-letniego uczestnika grupa nastolatków próbowała odbić kolegę z komisariatu.

W Starnberg koło Monachium grupa nastolatków świętowała zakończenie szkoły w czwartek wieczorem. Pracownik ochrony zadzwonił na policję, bo imprezująca w okolicy szkoły młodzież zachowywała się za głośno. Policjanci zatrzymali na miejscu jednego 15-latka, który jak twierdzą zachowywał się agresywnie i był pijany.

Według policji 15-latek miał również zapytać ochroniarza szkoły o narkotyki – dyrektor twierdzi, że nie jest on uczniem szkoły. Zatrzymanie miało miejsce po tym, jak nastolatek odmówił opuszczenia okolic szkoły.

Chłopak został zabrany na komisariat, ale wkrótce pod komisariatem zebrała się grupa około 100 uczniów, z której ponad 50 osób próbowało go odbić przez główne drzwi komisariatu. Byli to prawdopodobnie uczestnicy tej samej imprezy, niezadowoleni z interwencji policji w czasie zabawy.

Na pomoc w uspokajaniu młodzieży zostali wezwani funkcjonariusze z pobliskich komisariatów, którzy wkrótce przybyli z odsieczą.

Trzech uczestników szturmu zostało aresztowanych i oskarżonych o usiłowanie uwolnienia 15-latka i uszkodzenie mienia.

/Telewizja Republika/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!