Wiadomości

4800 mandatów za brak maseczki wystawili policjanci w ostatni weekend

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W weekend po wprowadzeniu nowych ograniczeń policjanci nałożyli ponad 4,8 tys. mandatów oraz sporządzili 976 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką – przekazał rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka.

Rzecznik KGP poinformował, że aby ograniczyć transmisję wirusa, policjanci kontrolują, czy przestrzegane są wprowadzone zasady.

– Nakazy, zakazy i ograniczenia reguluje ustawa o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi z 2008 roku, a szczegółowo możliwe ograniczenia wymienione są w art. 46b – tłumaczył inspektor.

– Przez ostatnie dwa dni, sobotę i niedzielę po wprowadzeniu ograniczeń w całym kraju policjanci nałożyli 4839 mandatów oraz sporządzili 976 wniosków do sądu o ukaranie w związku z nieprzestrzeganiem nakazu zakrywania ust i nosa maseczką – przekazał Ciarka.

Wskazał, że policjanci skontrolowali ponad 4,7 tys. pojazdów transportu publicznego, ponad 11,2 tys. obiektów handlowych oraz 123 miejsca, gdzie organizowane są wesela i 124 miejsca, gdzie organizowane są dyskoteki, sprawdzając, czy przestrzegane są zasady epidemiczne.

– Cały czas kontrolujemy również osoby skierowane na kwarantannę, tylko przez ostatnie dwie doby przeprowadziliśmy ponad 701 tys. takich kontroli – podał.

– Pamiętajmy, że od naszego zdyscyplinowania zależy, jak bardzo zostanie ograniczona transmisja wirusa a dzięki temu odciążona służba zdrowia” – dodał.

/niezalezna.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!