Wiadomości

48 zastępów straży pożarnej walczyło z ogromnym pożarem po wybuchu gazociągu w Murowanej Goślinie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– W Murowanej Goślinie koło Poznania (woj. wielkopolskie) ok. północy doszło do kilku eksplozji. – Doszło do wybuchu gazociągu wysokiego ciśnienia. Słup ognia ma około 30 metrów – mówił portalowi tvp.info niedługo po wybuchu pożaru mł. bryg. Sławomir Brandt. Obecnie sytuacja jest opanowana. Nikt w wyniku pożaru nie zginął.

Do wybuchu gazociągu w Murowanej Goślinie w pobliżu ul. Gnieźnieńskiej doszło ok. północy. Jak informują przedstawiciele straży pożarnej, wybuch gazu był wywołany rozszczelnieniem instalacji. Z pożarem walczyło 48 zastępów straży pożarnej. 

– Straż stara się bronić budynki, które nie zostały jeszcze objęte ogniem – mówił wcześniej portalowi tvp.info mł. bryg. Sławomir Brandt. 

Strażacy nie mogli gasić budynków, które już płonęły po przyjechaniu straży pożarnej, ponieważ słup ognia był zbyt duży. Płomień strawił cztery budynki mieszkalne, w tym jeden mieszkalno-magazynowy. Nikt w wyniku pożaru nie stracił życia. Służby przeprowadziły też ewakuację ok. 10 zagrożonych mieszkańców. Wszystkie osoby znalazły bezpieczne schronienie. 

Obecnie sytuacja jest opanowana, a straż pożarna zajmuje się wypalaniem gazu, który znajduje się jeszcze w odseparowanej instalacji gazowej.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!