40.000 bojowników z Syrii pojedzie na Ukrainę
Wiadomości

Prezydent Syrii Baszar al-Assad obiecał dostarczyć Rosji 40.000 bojowników na wojnę na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

40.000 bojowników z Syrii pojedzie na Ukrainę? „Dowództwo bazy lotniczej Hmejmim obsługiwanej przez Rosję otrzymało polecenie wysyłania do 300 bojowników dziennie na Ukrainę. 15 marca wysłano z bazy lotniczej Hmejmim do Rosji 150 najemników, aby uczestniczyli w działaniach wojennych przeciwko Ukrainie” – podała Agencja Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Agencja poinformowała, że ​​istnieją plany transferu broni, sprzętu wojskowego i innych zasobów z Syrii do Rosji i Białorusi w celu zaopatrzenia rosyjskich sił okupacyjnych. Prezydent Syrii Baszar al-Assad obiecał, że  40.000 bojowników  pojedzie na Ukrainę, aby wciąć udział w wojnie.

„Podczas rekrutacji najemnikom obiecuje się, że będą pełnić wyłącznie funkcje policyjne w celu przywrócenia porządku na terytoriach okupowanych, czyli funkcje czysto policyjne. Ale ostatnio wśród najemników zaczęły się rozpowszechniać informacje o bezpośrednim udziale w działaniach wojennych przeciwko armii ukraińskiej. co znacznie zmniejszyło ducha walki Syryjczyków” – podała agencja.

„Wpłynęło to negatywnie na stan moralny i psychologiczny innych najemników i doprowadziło do odmowy udziału niektórych z nich w działaniach wojennych. Wśród bojowników syryjskich zdarzały się nawet przypadki samookaleczeń. Niektórzy najemnicy rozważają przerzut do Rosji i Białorusi jako szansa na nielegalną migrację do krajów UE” – podała agencja.

Źródło:
https://ua.interfax.com.ua/news/general/814837.html

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!