Wiadomości

300 protureckich bojowników syryjskich przybyło do Libii

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka (SOHR), powołując się na „bardzo wiarygodne źródła”, twierdzi, że już 300 bojowników syryjskich przybyło do libijskiej stolicy Trypolisu. Tymczasem liczba poborowych, którzy przybyli do tureckich obozów w celu odbycia szkoleń, wynosi od 900 do 1000.

„Turcja oferuje wynagrodzenie w wysokości od 2000 do 2500 USD za każdego bojownika w ramach trzymiesięcznego lub sześciomiesięcznego kontraktu za udanie się do Trypolisu. Im dłuższy czas trwania kontraktu, tym wyższą bojownik będzie otrzymał pensję. Wielu bojowników, którzy zostali wysłani do Libii, to byli członkowie „Ruchu Hazm”, który rozpadł się przed laty, którzy następnie dołączyli do grup Suleiman Szah, Sultan Murad i innych frakcji przebywających na terenach Syrii kontrolowanych przez Turcję”- miało informować źródło, na które powołuje się SOHR.

Inne „bardzo wiarygodne źródła”, na które powołuje się SOHR, miały poinformować, że do wszystkich punktów kontrolnych i na linię frontu w okolicach Tal Tamr, Ras Al-Ain i Abu Rasin. Skąd zostali ewakuowani bojownicy, zostali na ich miejsce sprowadzeni żołnierze tureccy.

/syriahr.com/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!