Wiadomości

26 kobiet oskarża izraelskiego agenta modelek o przemoc seksualną

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje dziennik „De Telegraaf”, policja zatrzymała w czwartek wieczorem w Amsterdamie Szaja Awitala, popularnego w Izraelu agenta mody. Był poszukiwany przez izraelską policję za przemoc seksualną wobec dziesiątek kobiet.

Awital mieszkał wówczas na Węgrzech i odmówił przyjazdu do Izraela po tym, gdy 26 kobiet złożyło przeciwko niemu skargę o napaść seksualną – przypomina portal „Times of Israel”, dodając, że „Izraelczyk przez wiele lat reprezentował najbardziej znane modelki w kraju”. Z relacji izraelskich mediów wynika, że miał on także grozić kobietom, jeżeli zdecydowałyby się złożyć doniesienie na policję.

„De Telegraaf” twierdzi, że zatrzymanie agenta było efektem wspólnej operacji policji holenderskiej i izraelskiej. Awital został zatrzymany po tym, gdy wyszedł z restauracji przy Leideplein w stolicy Holandii.

Prokuratura w Amsterdamie potwierdza, że dokonano zatrzymania „44-letniego mężczyzny narodowości izraelskiej”. Zdaniem dziennika ma on zostać wkrótce wydany państwu żydowskiemu, które rok temu wydało nakaz jego aresztowania. Teraz izraelskie władze muszą w ciągu 40 dni złożyć formalny wniosek o jego ekstradycję do Izraela.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!