Europa Wiadomości

25 tys. łotewskich patriotów wzięło udział w marszu z okazji rocznicy uzyskania niepodległości

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal dzienniknarodowy.pl ok. 25 tysięcy osób wzięło udział w marszu z okazji rocznicy uzyskania niepodległości przez Łotwę, zorganizowanym przez narodowców z TB/LNNK w centrum Rygi. 18 listopada 1918 r. Rada Ludowa Łotwy ogłosiła niepodległość Republiki Łotewskiej i utworzyła Łotewski Rząd Tymczasowy kierowany przez Karlisa Ulmanisa.

Dokładnie sto lat później, o godz. 17.00 zgromadzony tłum – niosąc jak co roku liczne pochodnie – ruszył spod pomnika Ulmanisa pod Teatr Narodowy.

Zjednoczenie Narodowe „Wszystko dla Łotwy!”–”Ojczyźnie i Wolności/Łotewski Narodowy Ruch Niepodległości (Nacionālā apvienība „Visu Latvijai!”—”Tēvzemei un Brīvībai/LNNK”) to narodowo-konserwatywna partia polityczna powstała w lipcu 2011 r. ze zjednoczenia ugrupowań o profilu narodowym: „Wszystko dla Łotwy!” i „Dla Ojczyzny i Wolności/Łotewski Narodowy Ruch Niepodległości”. W Parlamencie Europejskim należy do grupy Europejskich Konserwatystów i Reformatorów. W październikowych wyborach do parlamentu TB/LNNK uzyskała poparcie na poziomie 11 %, co dało jej 13 mandatów w 100-osobowym Sejmie.

Czyżby Polska dała przykład innym europejskim narodom? Piszcie co o tym sądzicie w komentarzach.

Źródło: dzienniknarodowy.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!