Wiadomości

1973 ofiary śmiertelne koronawirusa w ostatnią dobę w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1973 chorych z SARS-CoV-2 zmarło w ciągu ostatnich 24 godzin w USA – wynika z najnowszych danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa w Baltimore. To najtragiczniejsza doba epidemii w Stanach Zjednoczonych; w poprzednim dobowym raporcie informowano o 1939 zgonach.

W USA odnotowano łącznie 14.695 zgonów z powodu koronawirusa. Liczba ofiar śmiertelnych epidemii zbliża się do tej w Hiszpanii (14.792) i we Włoszech (17.669). Dane z USA obejmują okres 24 godzin od godz. 2.30 czasu polskiego w nocy z wtorku na środę.

W Nowym Jorku według stanu na środę liczba ofiar śmiertelnych epidemii w mieście wynosi łącznie 4.571, co nie uwzględnia osób, które zmarły w domu. W stanie Nowy Jork zmarło 6.268 chorych.

Drugim najbardziej dotkniętym epidemią stanem USA jest New Jersey. Łączna liczba zmarłych z koronawirusem przekroczyła tu 1,5 tys. W środę ogłoszono, że w New Jersey przybyło 275 ofiar śmiertelnych; była to najtragiczniejsza doba w tym stanie od wybuchu epidemii. Aż 959 chorych zmarło w Michigan, a 652 w Luizjanie.

Amerykańscy naukowcy są zdania, że SARS-Cov-2 przedostał się do Nowego Jorku głównie z Europy. Potwierdzają to analizy genetyczne przeprowadzone niezależnie przez dwa zespoły badaczy.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!