Wiadomości

16 zatrzymanych, odzyskano 16 mln złotych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

16 zatrzymanych i odzyskanie 16 mln złotych – to efekt pracy funkcjonariuszy z krakowskiego CBŚP. Policjanci rozpracowywali grupę oszustów, którzy trudnili się włamaniami na rachunki bankowe typu VIP i skradzione w ten sposób pieniądze przelewali na inne rachunki. Według ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy wyłudzili w ten sposób co najmniej kilkanaście milionów złotych. Wśród zatrzymanych jest szef grupy, a także pracownik jednego z banków, który przekazywał przestępcom dane klientów umożliwiające włamanie na rachunek bankowy.

 

Funkcjonariusze krakowskiego CBŚP zatrzymali kolejnego członka zorganizowanej grupy przestępczej kradnącej pieniądze z kont bankowych swoich ofiar. Z pomocą pracownika jednego z banków, członkowie grupy uzyskiwali dane klientów VIP. Informacje te pozwalały oszustom na dostęp do rachunków ofiar. Następnie pieniądze przelewali na swoje konta, z których wypłacali gotówkę. Według ustaleń policjantów z CBŚP sprawcy mogli wyłudzić co najmniej kilkanaście milionów złotych.

 

Sprawa ma charakter wielowątkowy. Do tej pory zatrzymano 16 osób, którym przedstawiono zarzuty związane z kierowaniem i udziałem w zorganizowanej grupie przestępczej oraz licznych oszustw. Wobec 5 podejrzanych zastosowano tymczasowe aresztowanie, natomiast w stosunku do pozostałych członków – poręczenia majątkowe na łączną kwotę ponad 800 tys. złotych.

 

Funkcjonariusze CBŚP odzyskali 16 mln złotych. Zabezpieczyli również ekskluzywne zegarki i samochody wartości 150 tys. zł.

 

Śledztwo jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie. Ma charakter rozwojowy i policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań.

 

/CBŚP/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!