Europa Wiadomości

12-latek został skierowany do poprawczaka za twierdzenie iż są tylko dwie płcie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Wielka Brytania: 12-letni chłopiec został zadenuncjowany przez swoją szkołę do funkcjonariuszy tęczowej policji politycznej po tym, jak oświadczył, że istnieją tylko dwie płcie. Chłopiec nakręcił także film, w którym stwierdził, że „nie ma czegoś takiego jak niebinarność”. Sprawę opisał portal dailymail.co.uk.

12-latek został skierowany do poprawczaka za twierdzenie, iż są tylko dwie płcie. Szkoła zwróciła się do “Prevent” (brytyjska tęczowa policja polityczna) w obawie, że dziecko zostało zradykalizowane pod wpływem “skrajnie prawicowej ideologii”. Oprócz rzekomo błędnych twierdzeń na temat płci, chłopiec został oskarżony także o “niezdrowe zainteresowanie bronią”, ponieważ posiadał w domu kuszę-zabawkę.

Dziecko nakręciło wideo, które umieściło w Internecie, w którym stwierdziło, że są tylko dwie płcie oraz nie ma czegoś takiego jak “niebinarność”. Szkoła powiedziała matce chłopca, że ​​skieruje go do Prevent – programu Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, którego celem jest powstrzymywanie ludzi przed staniem się terrorystami. Władze miały się obawiać, że jej syn jest narażony na ryzyko radykalizacji ze strony skrajnej prawicy.

W zeszłym tygodniu matkę chłopca, którego tożsamość postanowiono nie ujawniać, odwiedzili funkcjonariusze Prevent z Northumbrii. Matka nazwała spotkanie „przesłuchaniem”. W jego trakcie funkcjonariusze przedstawili szereg zarzutów, które miały dowodzić, że chłopiec był zagrożony tzw. prawicową radykalizacją.

– Funkcjonariusze Prevent powiedzieli, że był zagrożony radykalizacją. Że istnieje ryzyko, że gdy skończy 13 lat i uzyska prawo do własnych kont w mediach społecznościowych, zwiąże się z grupami skrajnej prawicy – przekazała matka. Powiedziała też, że ​​funkcjonariusze Prevent, którzy odwiedzili jej dom rodzinny, wyrazili zaniepokojenie faktem, że syn, który jest Żydem, ma ekstremistyczne poglądy w związku z jego odpowiedzią na pytanie, czy istnieją grupy, które nie powinny istnieć. Syn miał twierdził, że Hamas powinien zostać zniszczony.

Funkcjonariusze Prevent, na podstawie innego filmu w Internecie zasugerowali również, że chłopiec miał niezdrowe zainteresowanie bronią. Na nagraniu tym demonstrował zabawkową kuszę kupioną w English Heritage.

– Zapytano nas, czy monitorujemy jego media społecznościowe i jakich piosenek słucha. Powiedzieli, że oskarżono go o cały szereg rzeczy – dodała matka.

Reakcja policji politycznej została skrytykowana przez działaczy na rzecz wolności słowa, którzy zganili funkcjonariuszy. Harry Miller, dyrektor naczelny Fair Cop, powiedział: – Jego poglądy na temat płci są tak odległe od terroryzmu, jak to tylko możliwe. Są to poglądy podzielane przez większość obywateli Wielkiej Brytanii i nie sięgające nawet podnóża terroryzmu. Nie można tego nazwać przestępczością, nie mówiąc już o terroryzmie. Istnieje różnica pomiędzy złym zachowaniem a terroryzmem.

– To kolejny przypadek bezmyślnego działania policji, ponieważ polowanie na dzieci w wieku szkolnym jest łatwiejsze niż konfrontacja z prawdziwymi terrorystami. Sprawiedliwy gliniarz będzie nadal stał między tymi idiotami a społeczeństwem, dopóki nie przestaną zachowywać się jak przebudzona, tchórzliwa Stasi, którą się stali – dodał.

Z kolei Kate Barker, dyrektor naczelna LGB Alliance, powiedziała: – Pochwalamy tego młodego chłopca za obstawanie przy swoich przekonaniach i potępiamy nauczycieli i policję, którzy uważają, że brzydzenie się tymi rzeczami jest niewłaściwe.

Strategia “Prevent” („Zapobiegaj”) została wprowadzona przez brytyjski rząd w 2011 roku w ramach wysiłków na rzecz zwalczania terroryzmu poprzez wczesne interwencje. Według najnowszych danych Home Office, w 2023 roku doszło do 6817 skierowań do programu Prevent.

We wspólnym oświadczeniu policji z Northumbrii i tęczowej policji politycznej North East czytamy: „Nie jesteśmy w stanie omówić poszczególnych przypadków ani zidentyfikować nikogo, kto może, ale nie musi, być objęty skierowaniem do organizacji Prevent. Wszystkie skierowania traktowane są z największą poufnością i zawsze priorytetem będzie bezpieczeństwo i dobro zainteresowanych osób.

Prevent to wieloagencyjne podejście do ochrony i wspierania osób najbardziej narażonych na radykalizację. Ma na celu ochronę młodych i bezbronnych ludzi przed wszelkimi formami działalności ekstremistycznej, niezależnie od ideologii”.

NASZ KOMENTARZ: Im dalej społeczeństwo dryfuje od prawdy, tym bardziej nienawidzi tych, którzy ją głoszą. Prawda jest nową mową nienawiści. Mówienie prawdy w epoce zakłamania jest czynem rewolucyjnym.

Polecamy również: Maroko uwolniło 27 tys. więźniów. “Opróżniają więzienia i umieszczają ich w łodziach”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!